W pokojowym marszu przemierzymy ulice miasta i zaprotestujemy przeciwko inicjatywie Rady Miejskiej w Słupsku, dotyczącej zmiany granic administracyjnych miasta Słupsk kosztem terenów Gminy Słupsk. START godzina 11.00. Plac Zwycięstwa
Informujemy, że "Marsz Przyjaźni w obronie Gminy Słupsk" jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich, którym Region Słupski z Gminą Słupsk w obecnym jej kształcie jest bliski ich sercu.

Rozpoczęcie zgromadzenia Plac Zwycięstwa w Słupsku pod siedzibą Urzędu Miejskiego w Słupsku, następnie przemarsz i przejazd pod siedzibę Delegatury Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Słupsku na ul. Jana Pawła II 1, do skrzyżowania z ul. Zamkową, dalej ulicą Władysłąwa Jagiełły, ul. Tuwima i powrót pod siedzibę Urzędu Miejskiego w Słupsku na Placu Zwycięstwa.