Dziś w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyła się konferencja prasowa podczas, której rzecznik Rządu Piotr Müller przedstawił wyniki naboru na dofinansowania w ramach II edycji Rządowego Programu inwestycji Strategicznych Polski Ład. Gmina Słupsk uzyskała promesę w wysokości 8 810 965 zł.

Gmina Słupsk uzyskała promesę w wysokości 8 810 965 zł. na realizację inwestycji:

1. Budowę ścieżki rowerowej na odcinku Gać – Redęcin
2. Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Warblewo wraz z jej odwodnieniem i oświetleniem oraz przebudową sieci wodociągowej

W ramach Słupskiego Związku Powiatowo Gminnego przyznane zostało dofinansowanie w wysokości: 19 770 000 zł na:

1. Rozbudowę infrastruktury sportowej - w ramach tego zadania zakupiony zostanie agregat prądotwórczy.
2. Kompleksową modernizację infrastruktury drogowej na terenie Związku – w Gminie Słupsk będzie to modernizacja drogi Lubuczewo - Karżcino.
3. Zakup taboru i modernizacja infrastruktury społecznej Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Związku. W naszej gminie zakupione zostaną dwa samochody lekkie dla jednostek OSP.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pracę i wsparcie nad uzyskaniem dofinansowania w Programie Polski Ład, w tym panu Ministrowi Piotr Müller Te środki finansowe z pewnością przyczynią się do polepszenia standardu życia oraz zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Słupsk i regionu słupskiego.