Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powraca Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk, który wyjątkowo odbędzie się 4 czerwca na lotnisku w Krępie Słupskiej. Na uczestników czekać będą „podniebne” atrakcje m.in. loty zapoznawcze, które zapewni współorganizator wydarzenia – Aeroklub Słupski. Gwiazdą Dnia będzie polska piosenkarka – Roksana ROXIE Węgiel.

W programie m.in. wystawa samolotów, pokazy lotnicze, animacje i warsztaty dla dzieci oraz występy zespołów artystycznych działających w Gminie Słupsk.

Szczegółowy harmonogram:

godz. 13.00– start imprezy, występy lokalnych zespołów

godz. 14.00- koncert Roksany Węgiel

godz. 15.30-20.00- występy muzyczne i taneczne lokalnych zespołów: Świtezianki, Bierkowianki, Zeppelinki, Calinki, uczestnicy zajęć w Lądowisku Kultury, uczniowie gminnych placówek oświatowych, grupy taneczne szkoły tańca Casa de Salsa oraz Joanny Katarzyńskiej,

godz. 13:00-18:00- strefa warsztatów i animacji dla dzieci: ceramiczne, wikliniarskie, tworzenie latawców, samolotów, konkurencje sportowe, tory przeszkód, i inne atrakcje dla najmłodszych,

godz. 13:00-20:00- strefa rękodzieła & strefa gastronomiczna, m.in. z wyjątkowymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Słupsk, stanowiska CUS, Gminy Słupsk, DKMS

A ponadto: loty zapoznawcze samolotów, helikopterów i szybowców przeprowadzone przez Aeroklub Słupski przez cały czas trwania wydarzenia- okazja do rozmowy z zawodowymi pilotami oraz możliwość wygrania voucherów na loty zapoznawcze w Aeroklubie Słupskim.