facebook
youtube

Wyłoniono zwycięzców w 23. edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy. Miło nam poinformować, że aż dwie firmy funkcjonujące w Gminie Słupsk uzyskały tytuł Lidera, natomiast samorząd gminny otrzymał wyróżnienie w kategorii Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom.

 

Spośród 87 podmiotów zakwalifikowanych do konkursu, kapituła nominowała 30 firm i 4 gminy w dziewięciu kategoriach.

Lider eksportu w kategorii średnie i duże przedsiębiorstwo została firma MARKOS z Głobina. Przedsiębiorstwo nagrodzone zostało za wzrost zatrudnienia i produkcji w zakładzie w Głobinie, szczególnie w dobie pandemii. Dziś ponad 50 proc. sprzedaży stanowią umowy zawierane z klientami zagranicznymi z Niemiec, Holandii, Finlandii, Francji.

Natomiast firma AJ Fabryka Mebli z Redzikowa, uzyskała tytuł Lidera kształcenia zawodowego. Nagroda przyznana została za działania zmierzające do połączenia nauki zawodu z edukacją młodzieży. Firma prowadzi klasę patronacką, organizuje praktyki, staże i wizyty studyjne dla uczniów i nauczycieli mające na celu przygotowanie wykwalifikowanych kadr, a uczniowie z klasy patronackiej otrzymują stypendia i wsparcie szkoleniowe.

Gratulujemy i cieszymy się ze wspólnych sukcesów.