facebook
youtube

Amatorska Liga Siatkówki właśnie zakończyła kolejny sezon rozgrywek. Co prawda z roku na rok ubywa chętnych do gry, jednak tym którzy wciąż uczestniczą w rozgrywkach, nie można odmówić zapału i serca do gry.

W tym sezonie swój udział zadeklarowały jedynie 4 drużyny. Układ tabeli po tej części sezonu był od razu wyjściowym do rozegrania półfinałów. Wieszyno i Żółfiki przegrały swoje serie i tym drużynom został mecz o 3 miejsce, które ostatecznie zajęli siatkarze z Wieszyna i to bez rozgrywania meczu, bo Żółfiki nie dojechały na mecz.

W finale spotkały się drużyny Zmieszanych i Strzelina. W serii do 2 zwycięstw potrzebny był decydujący 3 mecz, w którym 7 maja wygrała drużyna ze Strzelina. Tym samym Zmieszani nie obronili 1 miejsca w tabeli po sezonie zasadniczym i zakończyli ligę na 2 miejscu.

Emocji nie zabrakło na żadnym etapie rozgrywek i wszystkim uczestniczącym w tym sezonie zmagań należą się gratulacje. Mamy nadzieję, że sezon 2017/18 będzie bogatszy o startujące zespoły i że na parkiecie jezierzyckiej hali siatkarze zostawią przynajmniej tyle serca, co w tegorocznych rozgrywkach.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w kolejnym roku zmagań Amatorskiej Ligi Siatkówki odsyłamy na strony www.hala-jezierzyce.pl i www.gminaslupsk.pl gdzie na przełomie października i listopada ogłoszony będzie nabór do rozgrywek.