27 września w Jezierzycach rozegrano Mistrzostwa Gminy Słupsk w drużynowych biegach przełajowych. Biegi odbywały się w 2 kategoriach wiekowych - kl V i VI , oraz dzieci z rocznika 2007 i młodsze.Grupa młodsza miała do pokonania dystans 800 m., natomiast dzieci starsze 1000 m. Każda drużyna liczyła w swojej kategorii wiekowej po 5 osób. Świetnie spisali się młodzi sportowcy - zarówno dziewczęta jak i chłopcy.W kategorii klas młodszych dziewczęta zajęły następujące lokaty:

• 3 miejsce -  Ala Nieznalska
  • 4 miejsce Ala Augustyniak
  • 6 miejsce Laśkiewicz Zuzanna,
  • 7 miejsce Michalina Dąbrowska,
  • 14 miejsce Julita Nieznalska,
  • 16 miejsce Oliwia Łapczyńska.

Po podliczeniu punktów w klasyfikacji drużynowej drużyna z Wrześcia zajęła pierwsze miejsce. Również starsze  dziewczęta wypadły dobrze.

• Pierwsze miejsce i tytuł mistrzyni gminy zdobyła Klaudia Augustyniak,
  • 4 miejsce Daria Niemczyk,
  • 5 miejsce Klaudia Staszkiewicz,
  • 12 miejsce Gabi Laskiewicz,
  • 15 miejsce Julia Małek
  • 20 miejsce Emila Bagniuk.

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły II miejsce. Jeszcze lepiej spisali się chłopcy. W kategorii 2007 i młodsi trzy pierwsze miejsca:

• 1 miejsce  Sebastian Zdanowicz
  • 2 miejsce Igor Wolski,
  • 3 miejsce Mateusz Lemański
  • 8 miejsce Jakub Rugała
  • 13 miejsce Maciej Szymański.

W klasyfikacji drużynowej  zdecydowane odnieśli zwycięstwo i puchar za pierwsze miejsce. Chłopcy starsi byli niewiele gorsi.

• 2 miejsce Kamil Winiarczyk
  • 4 miejsce Bartek Rugała
  • 8 miejsce Marek Pawluk
  • 11 miejsce Kacper Stankowski
  • 13 miejsce Oliwer Pluta
  • 17 miejsce Dominik Maculewicz.

W klasyfikacji drużynowej zdobyli pierwsze miejsce i kolejny puchar. Po zsumowaniu punktów w obu grupach - zarówno dziewczęta jak chłopcy uzyskali awans do finałów powiatowych . Odbędą się one 6 października w Smołdzinie. Wszystkim  uczniom należą się ogromne brawa. Powodzenia w powiecie.