7 lutego 2022 roku mieszkańcy Gminy Słupsk oraz regionu słupskiego wzięli udział w Marszu Przyjaźni w obronie Gminy Słupsk. Udział w nim wzięło ponad 1 tys. mieszkańców Gminy Słupsk, Powiatu Słupskiego oraz Miasta Słupska. Do protestu przyłączyli się samorządowcy Powiatu Słupskiego, w tym Starosta pan Paweł Lisowski oraz włodarze pozostałych samorządów regionu słupskiego.

Przeciw dążeniom Rady Miasta i władz Słupska dotyczącym przyłączenia siedmiu sołectw naszej gminy, podpisało się ponad 9 tys. mieszkańców całego Regionu Słupskiego.
Manifestacja w obronie Gminy Słupsk odbyła się również w Redzikowie, gdzie mieszkańcy zablokowali drogę, manifestując swoje niezadowolenie i sprzeciw wobec zamiarów Miasta Słupsk.
Wszystkim Uczestnikom wydarzenia dziękujemy za  obecność. W takim dniu jak dziś hasło „Nasza Gmina to Rodzina” miało wielką wartość.