Dziś odbyło się spotkanie z mediami podczas, którego przedstawione zostały merytoryczne argumenty, które z perspektywy Gminy Słupsk, powinny być brane pod uwagę, jeśli chodzi o decyzję w sprawie zmiany granicy administracyjnej Miasta Słupsk. Zaprezentowano również stronę internetową www.slupskiefakty.pl gdzie pokazano, ile tak naprawdę mieszkańców Słupska, kosztować będzie miejska inicjatywa zmiany granic administracyjnych.

Omówiono, faktyczną ilość nieruchomości do zainwestowania jakie posiada Gmina Słupsk (ok. 24 ha), podczas gdy na terenie miasta Słupsk są to tereny o powierzchni 203 ha (we własności samorządu). Przedstawione zostały również budżety i wysokość środków inwestycyjnych oraz nadwyżki operacyjnej obu samorządów.

Na koniec zaprezentowaliśmy stronę internetową, która skierowana jest również, a może przede wszystkim do Mieszkańców Słupska. Pokazujemy na niej ile tak naprawdę mieszkańców Słupska, kosztować będzie miejska inicjatywa zmiany granic administracyjnych.

Prezentacja ze spotkania