facebook
youtube

Od środy, 16 marca uchodźcy wojenni z Ukrainy będą mogli wystąpić o nadanie numeru PESEL, uprawniającego do korzystania z różnego rodzaju świadczeń: zdrowotnych, socjalnych, rodzinnych. PESEL umożliwi też podjęcie pracy czy założenia działalności gospodarczej. W Urzędzie Gminy Słupsk obywatele Ukraińscy obsługiwani są na bieżąco, jednak najlepiej umówić można się pod numerem telefonu:  +48 609 008 014.
 

2. Do końca marca na miejscu dostępny jest fotograf. Możliwość wykonania bezpłatnej fotografii.

3. Obsługa interesantów, w zakresie wydawania numeru PESEL odbywa się do godziny 17.00. (po wcześniejszym umówieniu)

4. Do dyspozycji oczekujących interesantów przeznaczona jest sala konferencyjna, gdzie umieściliśmy wszystkie niezbędne materiały informacyjne oraz bloki, kredki, i inne akcesoria, które umilą czas najmłodszym interesantom.

5. Dziennie Urząd Gminy Słupsk jest w stanie obsłużyć 70 interesantów (dotyczy nadania numeru PESEL)

З середи, 16 березня, військові біженці з України зможуть подати заявку на номер PESEL, що дає їм право користуватися різними видами послуг: медичними, соціальними, сімейними. PESEL також дозволить вам влаштуватися на роботу або створити бізнес. У Слупській комуні громадяни України обслуговуються на постійній основі, але найкраще записатися на прийом за телефоном: +48 609 008 014

 wzór wniosku

Materiały informacyjne