facebook
youtube

18 maja br. mieszkańcy Gminy Słupsk zgromadzili się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów aby kolejny raz, tym razem w Warszawie, zaprezentować swój sprzeciw wobec inicjatywy miasta Słupska, dotyczącej poszerzenia granic kosztem 7 gminnych sołectw.

Wniosek został już wysłany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego. Wyjazd do stolicy z inicjatywy mieszkańców zagrożonych sołectw, to kolejne wydarzenie, które ma pokazać – tym razem dla osób decyzyjnych - sprzeciw wobec wniosku Rady Miasta Słupska.

Do zebranych wyszli przedstawiciele Kancelarii Premiera, którzy otrzymali od mieszkańców Apel do Premiera i Rady Ministrów. Pismo o takiej samej treści wraz z Kroniką Gminy Słupsk, zostało złożone również w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Mieszkańcy zatrzymali się również pod budynkiem Sejmu RP.