facebook
youtube

W tym roku już po raz czwarty, w Swołowie – stolicy krainy w kratę, odbędzie się Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica, wydarzenie kultywujące muzykę i tradycję ludową.

To wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju festiwal na Pomorzu, którego organizatorem jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk. Dzięki współpracy dwóch samorządów – Gminy Słupsk i Miasta Ustka – inauguracja festiwalu odbędzie się 1 lipca na plaży w Ustce.

Festiwal EtnoBaltica jest wydarzeniem pełnym różnych form sztuki, skupiającym miłośników polskiej kultury. Jak co roku odbywa się w Swołowie – stolicy krainy w kratę, która zamieni się w wielobarwny tygiel tradycji poprzez żywe rytmy muzyki ludowej, oryginalny wystrój i ciekawymi muzykami etno i folk z rożnych stron Polski. Festiwal jest okazją do zapoznania się z różnymi sposobami patrzenia na folklor, a nadrzędnym celem organizatorów inicjatywy jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych.

Szczegóły