facebook
youtube

18 lipca w Gdańsku uroczyście otwarto Honorowy Konsulat Republiki Indonezji w Gdańsku. Funkcję Konsula Honorowego pełnić będzie założyciel i dyrektor Doliny Charlotty – Mirosław Wawrowski.

Uroczystej inauguracji działalności konsulatu dokonała Anita Luhulima, Ambasador Republiki Indonezji w Polsce. Siedziba instytucji znalazła swoje miejsce w dawnym budynku dyrekcji Stoczni Gdańskiej, przy Placu Porozumienia Gdańskiego.

Wywodzący się z regionu słupskiego, Konsul Honorowy nie krył wzruszenia i zadowolenia, iż to właśnie jemu została przyznana tak znakomita funkcja. Podczas otwarcia instytucji obecni byli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Rządu Polskiego, przyjaciele i rodzina Konsula.

Jesteśmy bardzo dumni z faktu iż to właśnie w Dolinie Charlotty, gmina Słupsk, kultura i sztuka indonezyjska są obecne już od wielu lat.

Konsulat honorowy w Gdańsku jest drugą tego typu instytucją. Pierwszy otwarty został w roku 2019 w Krakowie.

Konsul honorowy – osoba pełniąca funkcje konsularne na rzecz określonego państwa (tzw. państwa wysyłającego) w innym państwie (państwie przyjmującym), nie pobierając za to wynagrodzenia