facebook
youtube

17 września w Redzikowie uroczyście uczczono 70 - lecia istnienia 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego oraz odsłonięto kolejny pomnik – samolot Iskra TS – 11, który wzbogacił istniejącą już w Redzikowie kolekcję.

„Historia 28 Pułku to przede wszystkim, historia ludzi” – podkreślała pani wójt Barbra Dykier. Losy Pułku przedstawił obecny Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół 28 PLM – pan Ryszard Kuras.
Po złożeniu kwiatów oraz zniczy pod obeliskiem tragicznie zmarłych 22 pilotów 28 Słupskiego PLM,nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przy samolocie Iskra TS – 11.
Druga część uroczystości odbyła się w Zespole szkolno – przedszkolnym w Redzikowie. Tu nastąpiło wręczenie odznaczenia Stowarzyszenia Dzieci Wojny dla ppłk. pil. Andrzeja Jasińskiego, którego dokonali płk. Józef Rodzeń wiceprezes SDW oddziału w Ustce oraz Zastępca Wójta Gminy Słupsk – Adam Jaśkiewicz.
Oprawę artystyczną zapewnił gościom zespół Zeppelinki oraz Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy”.