facebook
youtube

Rozpoczął się czas składania rozliczeń podatkowych PIT. Jak co roku wracamy z kampanią Tu mieszkam, tu płacę tu korzystam. W tym roku zachęcamy również do włączenia się w projekt Wspieraj Lokalnie.

Jeżeli jesteś nowym mieszkańcem Gminy Słupsk, a nie jesteś jeszcze zameldowany, pamiętaj, że możesz przeznaczyć część podatku na rozwój gminy, w której obecnie mieszkasz. Przy rozliczeniu PIT – u za poprzedni rok wystarczy wskazać właściwe miejsce zamieszkania.
Blisko 40% podatku PIT, który odprowadzają podatnicy, trafia do wskazanego przez nich samorządu. To środki dzięki którym możemy szybciej się rozwijać, realizować inwestycje i realizować potrzeby naszych mieszkańców.
 
Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał w efekcie przeświadczenia o kluczowym znaczeniu współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi. Projekt łączy kampanię 1,5% dla lokalnych OPP z kampanią lokalnego rozliczania podatku dochodowego dla jednostek samorządu terytorialnego.