facebook
youtube

Powiat Słupski, przy współpracy z PKS Słupsk SA i samorządami gminnymi zaprasza do zabrania głosu w konsultacjach społecznych na temat poprawy rozkładu jazdy autobusów do miejscowości takich, jak: Bukówka, Rogawica czy Potęgowo. Konsultacje potrwają do 31 marca br.

Powiat Słupski, przy współpracy z PKS Słupsk SA i samorządami gminnymi zaprasza do zabrania głosu w konsultacjach społecznych na temat poprawy rozkładu jazdy autobusów do miejscowości takich, jak: Bukówka, Rogawica czy Potęgowo.

Konsultacje adresowane są przede wszystkim do mieszkańców gmin: Gmina Słupsk, Gmina Damnica i Gmina Potęgowo, którzy korzystają lub chcieliby korzystać w swoich miejscowościach z połączeń organizowanych przez Powiat Słupski, realizowanych obecnie autobusami 207 oraz 217 słupskiego PKS.

Projekt zakłada uproszczenie tras obu linii. 207 kursować będzie od rana do wieczora pomiędzy Słupskiem a Bukówką według stałego, łatwego do zapamiętania, cyklicznego rozkładu jazdy – co pół godziny w porze największego obłożenia i co godzinę przez resztę dnia.

Obsługę Rogawicy przejmie linia 217, zapewniająca połączenia pomiędzy Słupskiem a Potęgowem – dla której przewidziano nowy rozkład jazdy, z większą niż dotychczas liczbą kursów.

Wprowadzenie zmian planowane jest na 1 maja br.

Propozycję nowego rozkładu jazdy oraz informację, jak wziąć udział w konsultacjach, znajdziecie na stronie WWW