facebook
youtube

W dniu dzisiejszym podpisano umowy na remonty i modernizacje szkół z Gminy Słupsk. Inwestycje dofinansowane w ramach Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019 – 2026.Zmodernizowane zostaną 4 placówki oświatowe (Szkoła Podstawowa w Jezierzycach, Szkoła Podstawowa w Redzikowie oraz Szkoła Podstawowa w Bierkowie, szkoła podstawowa we Włynkówku)


 

Wartość dofinansowania: ok. 2 395 629 zł (50% wartości inwestycji)

Zadanie 1: Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Jezierzycach – w tej szkole zaplanowano między innymi wymianę okien i drzwi zewnętrznych, docieplenie ścian fundamentowych oraz remont elewacji.Jak również montaż wentylatorów.

  • Kwota brutto: 1.527.434,11 zł

Zadanie 2: Modernizacja pomieszczeń sanitarnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie – tu w budynku szkoły oraz przedszkola wykonany będzie między innymi remont sanitariatów. Wykonane zostaną nowej posadzki, glazury, tynki, malowanie, montaż wentylacji, nowa instalacja wodociągowa i sanitarna.

  • Kwota brutto: 523.138,53 zł

Zadanie 3: Modernizacja sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bierkowie w tym budynku skupimy się głównie na sali gimnastycznej. Zaplanowano remont wewnętrzny sali gimnastycznej i przyległego korytarza (wykonanie gładzi, malowanie ścian, wymiana stolarki drzwiowej drewnianej na aluminiową), montaż rolet zaciemniających na oknach, lakierowanie parkietu na sali gimnastycznej, odtworzenie boisk do gry, remont korytarza.

  • Kwota brutto: 1.047.506,55 zł

Zadanie 4: Roboty modernizacyjne pomieszczeń dydaktycznych i administracyjnych w Szkole Podstawowej we Włynkówku

  • Przetarg w trakcie – oprócz generalnego remontu pomieszczeń zaplanowano również przebudowę istniejącej kotłowni polegającą na wykonaniu nowej instalacji gazowej wraz z kotłem gazowym w miejsce istniejącego kotła na biomasę.