facebook
youtube

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w dniach: 17-18.06.2023 r. – Ośrodek Sportu i Rozwoju w Ustce, ul. Grunwaldzka 35 (teren od strony ul. Rybackiej) oraz19-20.08.2023 r. – Plac przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, ul. Wodna 20/4.

 

Wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, w którym żołnierze – instruktorzy nauczą Panie podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy. 

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.  

W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka. 

Rejestracja uczestniczek rozpoczęła się 12 maja i potrwa do 17 czerwca 2023 roku. Zapisów do uczestnictwa w szkoleniu w Ustce i Kobylnicy można dokonać bezpośrednio w siedzibie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Słupsku ul. Westerplatte 8, mailowo na adres: s.sitko@ron.mil.pl lub telefonicznie na numer telefonu: 723 681 971 lub 723 631 210.

Wszystkie szczegółowe informacje tj. regulamin, wykaz dat i miejsc szkolenia oraz lista osób prowadzących zapisy znajduje się w linku poniżej:

www.wcrslupsk.wp.mil.pl/pl/articles/wazne-4/samoobrona-kobiet-zaufaj-wojsku-ruszaja-zapisy-na-bezplatne-treningi/

Zapraszamy do śledzenia stron internetowych i mediów społecznościowych Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych. 

Bliższych informacji nt. projektu „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” udziela rzecznik prasowy  WCR w Słupsku ppor. Michał ZBLEWSKI tel. 261 458 846.   

Regulamin: więcej...

Formularz zgłoszenia: więcej...

Oświadczenie: więcej...

Klauzula RODO: więcej...