Uroczyste otwarcie Przedszkola we Wrześciu za nami. Radości z nowej placówki nie kryły maluchy, nauczyciele i rodzice. Umowa z Wykonawcą została podpisana w kwietniu, natomiast wmurowanie kamienia węgielnego miało miejsce w lipcu 2022 roku. Inwestycja przebiegła zgodnie z założonym harmonogramem.

To zupełnie nowy budynek, jednokondygnacyjny, dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. W jego skład wchodzą dwie sale przedszkolne, 3 sale dla dzieci starszych, szatnie, pomieszczenie kuchenne, część administracyjna oraz techniczna.

Z uwagi na 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej, która przypada 1 września, podczas uroczystości złożono kwiaty pod pomnikiem oraz uczczono pamięć poległych.

Wstęgę uroczyście przecięli wychowankowie przedszkola, wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier, Przewodniczący Rady Gminy Słupsk Dariusz Perlański oraz poseł na Sejm RP pan Piotr Muller.

Najmłodszym życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych w murach nowego przedszkola.

Wartość inwestycji:

1. Budowa 5 734 820,41 2. Wyposażenie 430 796,70 razem

Razem projekt 6 165 617,11

Współfinansowanie: Rządowy program na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2026.