facebook
youtube

Wigilie seniorów to szczególny czas dla naszego samorządu. W tym roku obchodziliśmy Jubileusz 30 – lecia tych spotkań wigilijnych. Co roku to wydarzenie gromadzi ponad 2 tys. osób – mieszkańców, seniorów Gminy Słupsk. To przedsięwzięcie, które jest wyjątkowe w skali kraju, ze względu na liczbę uczestników.

W ciepłej i radosnej atmosferze wspólnie świętowano zbliżający się okres Bożego Narodzenia. Nie zabrakło pysznych, tradycyjnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń. Tradycyjną modlitwę odmówił zaproszony na tę uroczystość Biskup Diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, ks. Krzysztof Zadarko oraz proboszczowie z terenu Gminy Słupsk.

Tradycją wydarzenia jest wspólne kolędowanie, co zawsze dodaje uroku temu magicznemu wieczorowi. Nie zabrakło również upominków oraz Jasełek w wykonaniu uczniów gminnych szkół.

Wigilia seniorów to nie tylko czas tradycji i obyczajów, ale także okazja do dzielenia się miłością, ciepłem i wspólnego przeżywania magicznych chwil świątecznych. To czas, który umacnia więzi społeczne i pamięć o wartościach. To były prawdziwie magiczne dwa dni Wigilii Seniorów Gminy Słupsk.