UKS „Gminna Akademia Piłkarska” w Bruskowie Wielkim – miejsce III

W dniach 13 i 14 stycznia 2018 roku w Luzinie rozgrywany był Ogólnopolski turniej piłki nożnej halowej dzieci urodzonych w 2008roku. Drużyna UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim w pierwszym dniu turnieju znalazła się w grupie C gdzie kolejnopokonała : POGOŃ Lębork 4:0, SP ŻELKOWO 3:0, CHOJNICZANKA Chojnice II 4:1 , GOSRiT Luzino II 6:0.Młodzi zawodnicy z Gminy Słupsk wygrywając swoją grupę awansowali do grupy nazwanej „liga hiszpańską” w tym turnieju była togrupa finałowa złożona z mistrzów 4 grup w których drużyny grały 13 stycznia. Podczas drugiego dnia zawodów w grupiemistrzowskiej zawodnicy z UKS GAP osiągnęli następujące wyniki z : BAŁTYK Gdynia 0:1, KORONA Żelistrzewo 2:1,DRAGON Bojano 1:1. W całym turnieju gdzie udział wzięło 20 drużyn nasz zespół uplasował się na miejscu 3 gdzie w 7 meczachturnieju zanotowano 5 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę stosunek bramek 20:4.Trenerami drużyny z Bruskowa Wielkiego są : Tomasz Rybak oraz Marek Godlewski, kierownikiem drużyny jest Sebastian Winsztal.Skład drużyny : Aleksy Winsztal, Mateusz Gałek, Maksymilian Bibik, Dacjan Staranowicz, Mateusz Woś, Igor Nowakowski,Hubert Wolak, Kinga Adamska, Gracjan Hermann, Oskar Gnich.Za najlepszego bramkarza turnieju uznano zawodnika Aleksy Winsztal który sięgał do siatki w 7 meczach tylko 4 razy.Tytuł najlepszego strzelca turnieju wywalczył zawodnik Dacjan Staranowicz który w 7 meczach zdobył 12 bramek.Trenerzy spośród grupy zawodników naszego zespołu wybrali tego najlepszego, zaszczyt ten spotkał zawodnika Mateusz Gałek .Kolejny turniej młodzi zawodnicy z UKS GAP rozegrają 28.01.2018 rok w Przodkowie.Natomiast ich starsi koledzy z rocznika 2007 dnia 20.01.2018 roku wybiorą się na turniej LOTOS Griffin CUP 2018 do Stężycy.