Uczniowie /gimnazjaliści /Szkoły Podstawowej w Jezierzycach w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczestniczyli w lekcjach kinowych Akademii Filmowej Multikina. Wraz z nauczycielami – p. Joanną Chołys – Klejment, Grażyną Jeleniewską, Barbarą Pioch – Juchniewicz i Agnieszką Arciszewską obejrzeli cztery filmy i brali udział w tyluż prelekcjach tematycznych.

26 stycznia uczestniczyli w ostatniej tego typu lekcji w tym semestrze. Tym razem temat prelekcji brzmiał Nie każdy może być klasowym liderem, czyli moje miejsce w grupie. Poruszono bardzo ważne zagadnienia takie jak – role społeczne w klasie i poza nią, rola kozła ofiarnego, rola oprawcy – jak ich uniknąć?, recepta na pewność siebie, szacunek wśród rówieśników, akceptacja dla własnych i cudzych odmienności, dojrzałość, konflikt i przemiana. Zobrazowaniem analizowanych zagadnień był film Nowy, który uczniowie obejrzeli z ogromnym zainteresowaniem.