facebook
youtube

25 kwietnia w Człuchowie rozegrano finał wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych. Zawody były rozgrywane w 2 kategoriach wiekowych  Dzieci z rocznika 2006 i młodsze biegały dystans 800m, natomiast dzieci z lat 2004 i 2005 biegali na 1000m.

Każda szkoła wystawiała po 6 zawodników z każdej grupy wiekowej. Startowali tylko mistrzowie powiatów wyłonieni poprzez eliminację w gminach i powiatach. W każdym biegu startowało ponad 100 zawodników lub zawodniczek.

Szkołę Podstawową z Wrześcia reprezentowali chłopcy. Bardzo dobrze wypadła grupa klas młodszych. Po zliczeniu punktów w klasyfikacji szkół młodzi biegacze z Wrześcia zajęli 4 miejsca. Natomiast chłopcy z klas V i VI - zajęli 13 miejsce. Do punktacji generalnej liczył się wynik obu roczników. W klasyfikacji końcowej po zsumowaniu wyników uczniowie z Wrześcia zajęli 7 miejsce.

To bardzo dobry wynik, zważywszy na fakt, iż połowa zawodników z Wrześcia z każdej grupy wiekowej była młodsza o 1 rok od większości rywali. Indywidualnie najlepiej wypadli: w grupie młodszej Kamil Winiarczyk - 23 miejsce, Bartosz Rugała 24 miejsce.

W grupie starszej najlepszy był Tomek Skawiński - 18 miejsce. Poza nimi barw szkoły bronili: Sebastian Zdanowicz, Oliwer Pluta, Igor Wolski, Jakub Rugała i w grupie starszej Łukasz Trebik, Marek Pawluk, Marek Skawiński, Kacper Stankowski i Dominik Maculewicz. Duże brawa dla wszystkich.