facebook
youtube

Od 11 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej przy ulicy Głównej 12/2 w Jezierzycach prowadzone są warsztaty terapii zajęciowej. Zajęcia skierowane są dla osób niepełnosprawnych bez względu na wiek, zamieszkałych na terenie Gminy Słupsk.

Warsztaty mają na celu zapewnienie kreatywnych, nowoczesnych form terapii zajęciowej rozwiających poczucie integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem i grupą jak również stymulowanie poczucia własnej wartości, samodzielności oraz możliwości podejmowania decyzji.

Uczestnicy warsztatów poznają technikę malarstwa, grafikii, rysunku, rękodzieła artystycznego, kompozycji oraz pracy z różnymi materiałami plastycznymi, w tym nurtu eko-art.

Warsztaty prowadzone są przez Panią Alicję Augustyniak-Pelc, Prezesa Zarządu Fundacji Kochajmy Zabytki, której siedziba mieści się przy ul. Elizy Orzeszkowej 6 w Słupsku. W zajęciach pomagają również wolontariusze z Fundacji Kochajmy Zabytki.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek od godziny 11.30-14.30 oraz od 15.00-18.00.

Osoby uczestniczące na warsztatach są bardzo zadowolone, o czym świadczą zamieszczone poniżej zdjęcia.