facebook
youtube

Grupa „Podwórko” istnieje w Zespole Szkół w Siemianicach prawie 20 lat. W swoim repertuarze ma poważne sztuki i zabawne scenki kabaretowe, napisane w większości i wyreżyserowane przez swoich instruktorów Katarzynę Praszczak i Andrzeja Praszczaka. Prawie co roku osiąga sukcesy w powiatowych i wojewódzkich konkursach teatralnych.

Grupa „Podwórko” istnieje w Zespole Szkół w Siemianicach prawie 20 lat. W swoim repertuarze ma poważne sztuki i zabawne scenki kabaretowe, napisane w większości i wyreżyserowane przez swoich instruktorów Katarzynę Praszczak i Andrzeja Praszczaka.

Prawie co roku osiąga sukcesy w powiatowych i wojewódzkich konkursach teatralnych. Również rok 2017 okazał się dla młodych aktorów owocny w nagrody. Bardzo ciężko pracowali, aby przygotować baśniowy sen kabareciarza w spektaklu „Gdzie jest wilk ?” na podstawie „Bajek dla potłuczonych” kabaretu „Potem”.

Właśnie za ten spektakl otrzymali 03.04.2017r. podczas XV Powiatowego Przeglądu Kabaretów Wszelakich „Obciach” w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy 2. miejsce. Jury nagrodziło również wyróżnieniem niezwykłą kreację aktorską Jakuba Semenyszyna, który grał króla z artystycznym rozmachem.

Kolejnym sukcesem była Srebrna Maska ( II miejsce) podczas 24. Dziecięcych i Młodzieżowych Konfrontacji Teatralnych pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Słupska, które odbyły się 18 maja 2017r. w Państwowym Teatrze „Tęcza” w Słupsku.

Nagrodę aktorską otrzymał Jan Piekarski za rolę Jasia, natomiast nagrodę instruktorską uzyskała pani Katarzyna Praszczak i pan Andrzej Praszczak. Należy nadmienić, że grupa „Podwórko” wystawiła nagrodzoną sztukę dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Siemianicach oraz rodziców. Gościnnie wystąpiła na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Głobinie, gdzie młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za swój występ. To również było dużym sukcesem dla siemianickich artystów.