facebook
youtube

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Głobinie 21 czerwca, uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Wizyta w mieście słynnego polskiego astronoma zaczęła się od Planetarium im. Władysława Dziewulskiego.

Toruńskie Planetarium to najbardziej zaawansowany technologicznie tego typu obiekt w Polsce. Charakterystyczna, półkolista kopuła i rotundowy kształt budynku sprawiają, że należy ono do najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych obiektów Toruńskiej Starówki.

Podczas pokazu dzieci poznały życie naukowe Mikołaja Kopernika, a spacerując po Starym Mieście zwiedziły szkołę i kamienicę, w której mieszkał najwybitniejszy mieszkaniec Torunia. Najsłynniejszym produktem regionalnym wytwarzanym w Toruniu są pierniki. Uczniowie mieli okazję brać udział w warsztatach piernikarskich w Piernikarni Mistrza Bogumiła.

Tu zgodnie ze średniowieczną recepturą dzieci wypiekały korzenne ciasteczka w fantazyjnych drewnianych formach piernikarskich, a na koniec otrzymały certyfikat. Po zwiedzeniu Starego Miasta i skosztowaniu pierników uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi, późnym wieczorem wrócili do domów.