facebook
youtube

Radni Gminy Słupsk podjęli uchwałę Apel

30 sie 2022

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Słupsk, Radni Gminy Słupsk podjęli uchwałę: Apel o podjęcie prac legislacyjnych związanych ze zmianą przepisów ustawy o samorządzie gminnym w zakresie dopuszczalności zmiany granic jednostek samorządu terytorialnego.

czytaj więcej

Wakacyjny spływ kajakowy

29 sie 2022

Sezon wakacyjny zakończyliśmy wczoraj VIII już Gminnym Spływem Kajakowym pn. ,,Kajakowe Pożegnanie Wakacji" na odcinku Łosino-Włynkówko. Na miejscu stawiło się przeszło 60 osób w tym wiele rodzin z dziećmi gdyż odcinek jak i sama trasa zaliczana jest do łatwych i przyjemnych 

czytaj więcej

Wezwanie do sprostowania nieprawdziwej informacji

25 sie 2022

W związku z ostatnimi wypowiedziami władz Miasta Słupska dotyczącymi możliwości, legalności i zasadności sprzedaży działek inwestycyjnych w Płaszewku przez Gminę Słupsk, które to tereny stanowią własność gminnego samorządu, poniżej publikujemy: Publiczne wezwanie do sprostowania nieprawdziwej informacji oraz do opublikowania przeprosin. Pismo zostało skierowane do Wiceprezydent Słupska – pani Marty Makuch oraz przekazane do wiadomości lokalnych mediów.

czytaj więcej

Dobrowolna służba zasadnicza

25 sie 2022

Głównym celem ustawy o obronie Ojczyzny z dnia 11 marca 2022 r., jest zwiększenie liczebności Sił Zbrojnych. Ustawa wprowadziła możliwość odbycia nowego rodzaju czynnej służby, a mianowicie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, która toruje drogę do służby zawodowej.

czytaj więcej

Dodatek węglowy - wniosek i harmonogram dyżurów

17 sie 2022

Dzisiaj (17.08.2022) wchodzą w życie przepisy nowego rozporządzenia ws. wzoru wniosku o dodatek węglowy. Oznacza to, że gospodarstwa domowe mogą już przystąpić do wnioskowania o wypłatę 3000 zł dodatku na zakup węgla. Aby ułatwić mieszkańcom Gminy Słupsk składanie wniosków pracownicy Centrum Usług Społecznych będą przyjmować wnioski w 25 miejscowościach naszej gminy. Poniżej przedstawiamy harmonogram dyżurów.

czytaj więcej

Dodatek węglowy. Informacje

16 sie 2022

W związku z przyjęciem przez Sejm RP oraz podpisaniem przez Prezydenta RP ustawy wprowadzającej w życie tzw. „dodatek węglowy”, informujemy iż obecnie oczekuje się na wejście w życie Rozporządzenia do w/w Ustawy, które zawierać będzie między innymi wzór wniosku.

czytaj więcej

Ogłoszenie o naborze

10 sie 2022

Urząd Gminy Słupsk ul. Sportowa 34, 76-200 Słupsk poszukuje osoby na stanowisko sekretarki w pełnym wymiarze czasu pracy. Ogłoszenie dotyczy zatrudnienia: na czas określony z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony

czytaj więcej