facebook
youtube

Podjęto uchwałę w sprawie zmiany nazwy gminy. Wkrótce konsultacje

13 sty 2023

Podczas Sesji Rady Gminy Słupsk, w dniu 12 stycznia 2023 Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie rozpoczęcia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Słupsk, dotyczących zmiany nazwy Gmina Słupsk na Gmina Redzikowo. Podjęta uchwała obliguje Gminę do rozpoczęcia konsultacji społecznych z mieszkańcami. O terminach i przebiegu będziemy Państwa informować. Ważna informacja: zmiana nazwy Gminy, nie wiąże się z żadnymi kosztami ani trudnościami i dla mieszkańców. Nie będzie trzeba wymieniać dowodów osobistych ani innych dokumentów.

czytaj więcej

Wybory sołeckie w kolejnych miejscowościach

12 sty 2023

W związku z kończącymi się kadencjami Sołtysów oraz Rad sołeckich w miejscowościach: Bydlino, Bruskowo Wielkie, Gałęzinowo, Grąsino, Krzemienica, Kukowo, Lubuczewo, Strzelinko oraz Bruskowo Małe, zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem wyborczym oraz terminami wyborów w poszczególnych miejscowościach.

czytaj więcej

Po raz kolejny gramy z WOŚP

09 sty 2023

Gminny Sztab #6250 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk zaprasza do udziału w 31. Finale WOŚP w Gminie Słupsk! Tym razem zagramy, aby pomóc w zakupie sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

czytaj więcej

Utrudnienia w Głobinie

05 sty 2023

Od dnia 9 stycznia br. rozpocznie się przebudowa i modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej wzdłuż drogi wojewódzkiej w miejscowości Głobino. W pierwszym etapie prace prowadzone będą od strony Dębnicy Kaszubskiej. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących inwestycji należy kontaktować się z Wykonawcą robót - tel. 603154155 lub z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Jezierzycach tel. 509966033. O postępach prac będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

czytaj więcej

Inicjatywa lokalna 2023

04 sty 2023

Jak co roku zapraszamy do wspólnej realizacji zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej. Wnioski można składać do dnia 31 stycznia 2023 roku. Inicjatywa lokalna może dotyczyć między innymi budowy, rozbudowy lub remontu dróg, kanalizacji, sieci wodociągowej, budynków oraz obiektów architektury stanowiących własności gminy;

czytaj więcej

Informacja dla przedsiębiorców

02 sty 2023

Przypominamy, że do 31 stycznia br. należy złożyć pisemne oświadczenie o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim oraz o obowiązku wniesienia do dnia 31 stycznia br. pierwszej raty za korzystanie z tych zezwoleń.

czytaj więcej