facebook
youtube

Solidarni z Ukrainą

24 lut 2022

Dzisiejszy dzień 24.02.2022 – przygnębiająca chwila w historii Europy. Wobec ataku Rosji na Ukrainę wyrażamy naszą jedność z obywatelami Ukrainy. Każda społeczność ma prawo do niepodległości, suwerenności i bezpieczeństwa. W tej trudnej sytuacji jesteśmy solidarni z narodem ukraińskim.
czytaj więcej

Konsultacje Powiatu Słupskiego

22 lut 2022

Oprócz konsultacji Gminy Słupsk trwają również konsultacje konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic Słupska naruszającej granice powiatu słupskiego. Poprzez przyłączenie sołectw z Gminy Słupsk. Każdy mieszkaniec i mieszkanka niezależnie od wieku mogą wziąć udział w konsultacjach powiatowych do 8 marca. Mieszkańcy Gminy Słupsk wypełniają dwie ankiety: gminną i powiatową. 

czytaj więcej

Dotacje do pomp ciepła w nowo budowanych domach

22 lut 2022

7 000 do nawet 21 000 zł dotacji będzie można dostać na zakup i montaż pompy ciepła w domu jednorodzinnym w ramach nowego programu „Moje Ciepło”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamierza go uruchomić w pierwszej połowie 2022 roku.

 

czytaj więcej

Uwaga! Silny wiatr

18 lut 2022

W weekend czeka nas kolejny epizod z bardzo silnym wiatrem – w nocy z piątku na sobotę i w sobotę możliwe są porywy wiatru nawet do 125 km/h.

czytaj więcej

Spotkanie z mediami w sprawie zmiany granic Gminy

17 lut 2022

Dziś odbyło się spotkanie z mediami podczas, którego przedstawione zostały merytoryczne argumenty, które z perspektywy Gminy Słupsk, powinny być brane pod uwagę, jeśli chodzi o decyzję w sprawie zmiany granicy administracyjnej Miasta Słupsk. Zaprezentowano również stronę internetową www.slupskiefakty.pl gdzie pokazano, ile tak naprawdę mieszkańców Słupska, kosztować będzie miejska inicjatywa zmiany granic administracyjnych.

czytaj więcej

Cyfrowa Gmina

14 lut 2022

Informujemy, iż złożony przez Gminę Słupsk wniosek o powierzenie grantu w konkursie Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PPGR został zaakceptowany. Obecnie oczekujemy na podpisanie umowy, która umożliwi rozpoczęcie procedury przetargowej. Będziemy informować Państwa o kolejnych postępach w sprawie.
czytaj więcej

Inwestycja - instalacja do termicznego przekształcania odpadów w Redzikowie

10 lut 2022

Inwestorem przedsięwzięcia jest firma EMKA S. A. ul. Jaktorowska 15 A 96-300 Żyrardów. EMKA to polska firma z 30-letnim doświadczeniem biznesowym. Działają w zakresie odbioru i odzyskiwania energii z odpadów powstających głównie w wyniku udzielania świadczeń medycznych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące inwestycji.

czytaj więcej