facebook
youtube

Szanowni Państwo

Mam przyjemność zaprezentować Państwu Gminę Słupsk usytuowaną w Północnej części Polski na Pomorzu Środkowym w odległości około 10 kilometrów od Morza Bałtyckiego. Gmina zajmuje obszar 252 km2 i zamieszkuje ją 17971 mieszkańców.

Gmina ze względu na swoje dogodne położenie oraz stosowane ulgi i zwolnienia w podatkach lokalnych staje się atrakcyjna dla inwestorów i przedsiębiorców. Stwarza wiele możliwości dla rozwoju prywatnego rzemiosła, handlu i usług. Dlatego też bardzo szybko wzrasta liczba podmiotów gospodarczych.

W naszej gminie znajdą Państwo tereny przeznaczone w planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo mieszkaniowe, usługowe i działalność gospodarczą. Działki leżą w niezwykle atrakcyjnych miejscowościach. Są w pełni uzbrojone w sieć wodociągową, kanalizacyjną oraz energetyczną.

Na terenie gminy działa Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Daje ona inwestorom wyjątkową szansę dynamicznego rozwoju oferując ulgi i preferencje podatkowe. Tereny przeznaczone pod inwestycje mają bardzo dobry dostęp do infrastruktury drogowej. Przez Gminę Słupsk przebiegać będzie realizowana właśnie obwodnica Słupska.

Walory lokalizacyjne oraz bliskość zakładów produkcyjnych i innych firm czynią te tereny atrakcyjnymi dla potencjalnego inwestora, który chciałby tu rozpocząć swoją działalność.

Ogromne znaczenie ma również bezpośrednie sąsiedztwo naszych działek z granicami miasta. Komunikacja publiczna dociera do wszystkich miejscowości gminy, a w Jezierzycach, Gałęzinowie i Strzelinku zlokalizowane stacje kolejowe. Działalność gospodarcza rozwija się przede wszystkim w dziedzinie przemysłu i usług. Funkcjonuje u nas ponad 900 podmiotów gospodarczych o profilu metalowym, gumowym, spożywczym, usługowym.

Gmina dysponuje również pięknymi terenami pod zabudowę domków jednorodzinnych, leżącymi na obrzeżach Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Charakteryzują się wyjątkowo malowniczym położeniem w sąsiedztwie lasów oraz rzeki. Miejscowości leżą w odległości kilku kilometrów od Słupska.

Można dojechać do nich autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Potwierdzeniem pozycji gminy są bardzo dobre wyniki w ogólnopolskich rankingach i konkursach. W tym roku Gmina Słupsk znalazła się na 13 miejscu w rankingu Europejska Gmina, opublikowanym przez Gazetę Prawną. Wyróżniona została również w konkursie „Gmina Manager 2008” na najlepiej zarządzaną gminę w województwie pomorskim.

Gmina Słupsk jest jedną z najdynamiczniejszych rozwijających się gmin w Polsce. W klasyfikacji dochodu na jednego mieszkańca zajmuje 45 miejsce w kraju na około 1.500 gmin wiejskich.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gmina Słupsk – to miejsce w którym warto zamieszkać i inwestować.

Wójt Gminy Słupsk
Barbara Dykier

Gmina Słupsk jest członkiem:

  • Związku Gmin Wiejskich RP
  • Związku Miast i Gmin Dorzecza Rzek Słupi i Łupawy
  • Stowarzyszenia Produktów Markowych Turystyki Wiejskiej Słupia
  • Fundacji Partnerstwo Dorzecze Słupi
  • Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej
  • Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk